Artemisia abrotanum 'Maritima' Puur of Colakruid of Colaplant
Artemisia abrotanum 'Maritima' bloeit van juli tot september met lichtgele bloemen. De tuinplant heeft rechtopstaande, sterk vertakte steeltjes, waarvan de uiteinden bij aanraking naar cola gaan ruiken en die gebruikt kunnen worden als toevoeging bij keukengerechten. Van het Colakruid kun je zelfs "cola" maken door de bladeren enkele uren in een glas water te zetten.
Standplaats Artemisia abrotanum 'Maritima'
Artemisia abrotanum 'Maritima' staat het liefst in de zon of lichte schaduw in een vrij droge, voedselrijke, kalkhoudende bodem of potgrond.
Colakruid snoeien en onderhouden
Dek de Colaplant in strenge winters af of zet de pot vorstvrij op een koele plek weg. Knip de tuinplant in de late herfst of na de winter terug, zodat Artemisia abrotanum 'Maritima' compact blijft.
Belangrijke info: Deze Colaplant is biologisch gekweekt door een, door SKAL gecertificeerde, kwekerij. Dit houdt in dat de plant niet is bespoten met insecticiden en dat er geen gebruik wordt gemaakt van kunstmest. Bij de planten treft u daarom soms wel eens een beestje (insect) aan bij levering. Ook kan het blad her en der wat vlekjes vertonen. Dit is niet erg en hoort bij de natuur. De Colaplant kan hiertegen en zal gewoon verder groeien. Wij vragen uw begrip hiervoor.
Tuinplantenwinkel.nl is voor de verkoop van deze biologisch geteelde kruidenplanten gecertificeerd door SKAL onder SKAL-nummer 110920:
Tuinplantenwinkel.nl is gecertificeerd onder nummer 110920