Gleditsia triacanthos 'Sunburst' of Valse Christusdoorn
Het blad van de Gleditsia triacanthos ‘Sunburst’ verandert naarmate het blad ouder wordt. In het voorjaar, als het blad tevoorschijn komt, is het felgeel van kleur. Vervolgens zal het groen/geel verkleuren waardoor de struik minder opvalt in de tuin. In de herfst zal al het blad uiteindelijk weer geel worden, waarna het van de plant valt. In het voorjaar komen de onopvallende geelwitte bloemtrosjes tevoorschijn, die soms uitgroeien tot lange zwarte peulen. Deze vorm is meerstammig / struikvormig en komt als solitair het mooiste tot zijn recht.
Standplaats Gleditsia triacanthos 'Sunburst'
De Gleditsia triacanthos ‘Sunburst’ staat het liefst in een humusrijke en vochthoudende bodem. Zet de plant op een plek in de zon of halfschaduw. Gebruik tijdens het aanplanten wat aanplantgrond. Dit mag meteen aan de wortels in het plantgat gedaan worden.
Gleditsia triacanthos 'Sunburst' snoeien en onderhouden
Het snoeien van deze meerstammige boom is niet nodig. U kunt wel de onderste zijtakjes wegknippen zodat u wat meer kale stammen heeft. Ook eventuele kruisende of beschadigde takken kunnen weggeknipt worden.
Bomen van tuinplantenwinkel.nl kunt u jaarrond planten. Dit kan omdat we al onze bomen in pot leveren. Aanplanten in de herfst, winter, lente én zomer is dus altijd mogelijk, met aangroeigarantie!