Hosta tardiana 'Devon Green' of Hartlelie
De Hartlelie valt vooral op door de mooie, grote, glimmende, geribbelde, groene bladeren en staat heel decoratief tussen andere vaste planten in de border. Van juli tot en met september bloeit deze tuinplant met lichtpaarse bloemen, die op lange stelen boven de plant uitsteken. Hosta tardiana 'Devon Green' is goed winterhard, maar verliest wel zijn blad. Hartlelie wordt ongeveer 40 cm hoog.
Standplaats Hosta tardiana 'Devon Green'
Hosta tardiana 'Devon Green' staat het liefst in de (half)schaduw in een vochtige, waterdoorlatende bodem en stelt weinig eisen aan de grondsoort.
Hosta tardiana 'Devon Green's snoeien en onderhouden
In de winter sterft de tuinplant boven de grond af. Als de Hartlelie te groot wordt, kan er een deel van de wortelstok worden afgestoken. Deze kunt u opnieuw uitplanten. Uitgebloeide bloemstengels, kunnen worden afgeknipt; snoeien is verder niet nodig. Wat mest in het voorjaar zorgt voor een goede groei en bloei!