Pyrus communis 'Conference' U-vorm of Handpeer in U-vorm
Wanneer er geen ruimte is voor een gewone fruitboom, kan een U vorm gekweekte leifruitboom een goede oplossing zijn om toch te kunnen genieten van eigen gekweekt fruit! Een U-vorm heeft maar weinig ruimte nodig. Deze peer bloeit van april - mei met witte bloemen en is een bladverliezende tuinplant. Pyrus 'Conference' is een goede, zoete handpeer.
Standplaats Pyrus communis 'Conference' U-vorm
Pyrus 'Conference' staat het beste op een zonnige plek tegen bijvoorbeeld een muur of een schutting. Hoe zonniger, hoe beter de vruchten rijpen.
Pyrus communis 'Conference' U-vorm snoeien en onderhouden
Een U-vorm gekweekte fruitboom heeft twee verticaal geleide hoofdtakken. U kunt deze twee verticale hoofdtakken verlengen door de toppen door te laten groeien. Wanneer ze de hoogte hebben bereikt die u voor ogen heeft, knip de toppen dan op die hoogte af.
Een U-vormige perenboom is makkelijk te snoeien. Vanuit de verticale takken zullen elk jaar nieuwe takjes groeien. Knip deze takjes op 10 cm van de verticale hoofdtak terug. De korte takjes van 10 cm die overblijven worden dikker. Hieraan vormen zich in de loop van de jaren de bloemen die kunnen uitgroeien tot vruchten. Het snoeien kunt u door het jaar heen doen.
Bomen van tuinplantenwinkel.nl kunt u jaarrond planten. Dit kan omdat we al onze bomen in pot leveren. Aanplanten in de herfst, winter, lente én zomer is dus altijd mogelijk, met aangroeigarantie!