Rhododendron micranthum 'Bloombux Magenta'
De Rhododendron micranthum 'Bloombux Margenta is een mooie Dwerg Rododendron. De bloemen zijn Margenta roze van kleur en verschijnen in de april mei. Deze heester kan als losse struik of in een groep worden aangeplant. Het blad is wat fijner van vorm en groen van kleur. De Rhododedron micranthum 'Bloombux Margenta' groeit als het ware in een ronde bolvorm en kan ook in bolvorm gesnoeid worden en is daarom zeker een goede vervanger voor de Buxus plant. Ook is deze soort zeer geschikt om in een pot te zetten. Deze heester is groenblijvend en goed winterhard. De volwassenhoogte zal uiteindelijk ongeveer 50 tot 60 cm zijn.
Standplaats Rhododendron micranthum 'Bloombux Magenta'
Zoals alle Rhododendrons staat ook deze Dwerg Rododendron bij voorkeur in de zon of schaduwrijke plek. Zet de plant in een goed doorlaatbare, vochthoudende bodem. Het is een zuurminnende tuinplant. Daarom raden we aan om bij de aanplant ruim tuinturf te gebruiken. Als men deze heester in een pot zet gebruik dan goede potgrond en zorg dat het overtollige water altijd uit de pot kan.
Rhododendron micranthum 'Bloombux Magenta' snoeien en onderhouden
Deze Rhododendron soort is een soort die snoeien goed verdraagt. Men kan de plant als het nodig is in de vorm snoeien die gewenst is. Maar snoeien is niet perse noodzakelijk. Mocht u de plant willen snoeien dan kan men dit het beste in het voorjaar doen. Geef in het voorjaar wat turf bij aan de voet van de plant.