Salvia nemorosa 'Schneehugel' of Salie
Net zoals alle nemorosa soorten, is ook Salvia nemorosa 'Schneehugel' een ijzersterke, prachtig bloeiende tuinplant die op elk zonnig plekje in de border tot zijn recht komt. Salie bloeit van juni tot augustus met witte bloemaren. Combineren kan bijvoorbeeld met de blauwbloemige en rozebloemige Salies, maar ook met vele andere, bloeiende vaste planten vormt Salvia nemorosa 'Schneehugel' een perfecte match. Deze tuinplant is vorstbestendig en verliest in de winter zijn bladeren.
Standplaats Salvia nemorosa 'Schneehugel'
Salvia nemorosa 'Schneehugel' staat het liefst in de zon of halfschaduw in een licht vochtige bodem en stelt weinig eisen aan de grondsoort.
Salvia nemorosa 'Schneehugel' snoeien en onderhouden
Wanneer deze tuinplant na de bloei terug geknipt wordt (niet helemaal tot aan de grond terug knippen), wordt u later in het seizoen getrakteerd op een tweede bloei. In de winter sterft Salie af. Knip hem in de wintermaanden net boven de grond af. Het komende jaren maakt de tuinplant weer nieuwe scheuten. Salvia nemorosa 'Schneehugel' is goed te scheuren. Hiermee verjongt u de tuinplant. Overgebleven delen kunt u elders in de border terug planten. Dit heeft een mooi repeterend effect.