Viburnum plicatum 'Watanabe' of Japanse sneeuwbal
In de lente ontstaat aan de Viburnum plicatum 'Watanabe' - XL+ een zee van onopvallende bloemschermen met wit-groene knopjes en aan de rand mooie, roomwitte bloemen, die vaak een bolvorm aannemen, vandaar de naam Japanse sneeuwbal. In de zomer ontstaan uit de witgroene knopjes opvallende, roodzwarte besjes, waar vogels wel raad mee weten. De bladeren verschijnen in het vroege voorjaar, in de zomer zijn die diep-groen van kleur. In de herfst kleuren de bladeren van deze tuinplant prachtig wijnrood. De Japanse sneeuwbal wordt behoorlijk breed en met de XL+ versie van de Viburnum plicatum 'Wantanabe' heeft u meteen al een hele flinke struik. Deze tuinplant is dan ook zeer geschikt voor een wat grotere tuin.
Standplaats Viburnum plicatum 'Watanabe'
Viburnum plicatum 'Watanabe' staat het liefst in de zon of halfschaduw in iets zure, vochthoudende doorlaatbare grond. Kleigrond of te droge grond is niet geschikt voor deze tuinplant. De leveringshoogte bedraagt 80 tot 100 cm.
Viburnum plicatum 'Watanabe' snoeien en onderhouden
Snoeien is niet nodig, maar mag wel. Snoeien is dan, na de bloei, alleen nodig voor vormbehoud en voor het verwijderen van dorre takken, zodat de tuinplant een verjongingskuurtje krijgt.
Voor alle grote planten in de XL+ serie klik hier