Viool Grootbloemig 'Alpha Lemon met Oog' of Grootbloemige viool
Dit viooltje is alleen verkrijgbaar op ons Planten- en bomencentrum. Deze plant bieden wij aan in zowel het najaar als het vroege voorjaar. De najaarsperiode waarbinnen wij deze plant aanbieden ligt globaal tussen eind september en midden november; in het voorjaar tussen de midden/eind februari en eind maart. Zie hieronder voor meer informatie.
Grootbloemige winterviolen verschijnen in vele kleuren. Deze bloeit met citroengele kroonbladeren. Het hart of oog van de bloem is bijna zwart. Dit viooltje bloeit gedurende de hele winter. Bij vorst beschermt de plant zichzelf door plat op de grond te gaan liggen. Wanneer de temperatuur boven het vriespunt stijgt staat het viooltje weer fier overeind. De bloei duurt voort tot diep in het voorjaar. Afhankelijk van de temperatuur blijft dit éénjarig plantje mooi tot eind april - juni.
Viool Grootbloemig 'Alpha Lemon met Oog' is een éénjarige najaars-/voorjaarsbloeier. Dit viooltje bloeit van oktober t/m mei met citroengele bloemen, wordt uiteindelijk ongeveer 10 cm hoog en staat bij voorkeur in de zon - halfschaduw.
Standplaats Viool Grootbloemig 'Alpha Lemon met Oog'